Dekoratif Doğal Taş Fiyatları

Merhabalar. Bu yazımda doğal taş fiyatları hakkında aklınızdaki sorulara cevap bulmaya çalışacağım.

DOĞAL TAŞLAR NEDEN FARKLI FİYATTA ?

Doğal Taş Mozaik Renkleri

Evinizde, ofisinizde veya iş yerinizde doğal taş uygulamaya karar verdiniz ilk durağınız tabiki internet ve araştırma. Gerek doğal taş uygulama resimleri gerek doğal taş fiyatları hak40237_1572139829868_629223_nkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz fakat internette o kadar farklı fiyatlar var ki kafanız karışmış durumda.İşte tam da bu noktada dr.doğaltaş bloguna denk geldiniz. Hoşgeldiniz:)

Doğal Taşlar çeşitli modellerde ve renklerdedir.Farklı farklı üretim aşamalarından geçer dolayısıyla üretim maliyetleri doğal taşlara yansır. Fiyatlar içinwww.dogaldekor.com u ziyaret edebilirsiniz.
Fakat doğal taşların fiyat farkları en çok taşın cinsinden kaynaklanır.
Genellikle Traverten doğal taşlar uygun fiyatlı, siyah doğal taşlar pahalıdır. Peki sebebi nedir?
Traverten, mermer cinsi taşlar yapılarda sıkça kullanılır.Örneğin: bina basamak merdivenlerinde, pencere önü denizliklerde, bahçe zemin kaplamalarında, duvar kaplamalarında kısacası aklınıza gelebilecek her yerde..
Dolayısıyla bu kadar fazla yerde kullanılan taşların fabrikalarda üretim fireleri ( artıkları) da çok olur. Yeniden değerlendirmek adına tekrar işlemden geçirilerek küçük dekoratif mozaik haline getirilir. Ham maddesi üretim firelerinden olduğu için ham madde maliyeti neredeyse sıfır dır.Sadece işçilik ve yardımcı madde maliyeti( file,tutkal vs.) hesaplandığında ürün maliyeti diğerlerine göre uygun olur.

Siyah Doğal taşlar neden pahalıdır?

Siyah doğal taşlar, hem maden olarak az bulunan (çıkarılan) hem de kullanım alanları dar olan taşlardır. Siyah taşlar çizilgen olduğundan zeminlerde , merdiven basamaklarında dış mekanlarda fazla kullanıma uygun değildir. Yoğun üretim olmadığından firesi de yoktur. Doğal taş patlatma mozaik yapabilmek için hazır ebatlanmış, kimi zaman cilalanmış  ihracata gidecek taşlardan bile üretim yapılmaktadır. Durum böyle olunca Siyah Mermerlerin fiyatı zaten yüksek iken üzerine birde mozaik kesim , dizim , malzeme fiyatı da binince fiyat doğru orantılı olarak artar.

Doğal Taşların Kalitesi Var mıdır?

Doğal Taşların Kalitesi elbette vardır. Fakat duvarlarınızda kullanacağınız doğal taşların kullanım amacı sadece görsel olacağı için kalitesi sizi çok ta etkilemiyecektir.

Doğal taşların kalitesi Nerededir?

Doğal taş patlatma mozaiklerin kalitesi taşların kesim, dizim, seleksiyon, file kalitesi, tutkal kalitesine bağlıdır. Doğal taşların kalitesini Doğal Taş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Öneri yazımdan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.