2018’de En Çok Tercih Edilen Traverten Patlatma Renkleri ! Birbirinden güzel 7 farklı model


Traverten Patlatma Renkleri Nelerdir ?

Travertenler yer altından çıkartılan doğal kayaçlardır. Delikli ve naturel görüntüsü yanı sıra sağlamlığı ile yıllardır yapı malzemesi olarak sıkça kullanılmaktadır. Farklı fabrikasyon işlemleriyle bir çok farklı ürüne dönüştürülen traverten taşları son zamanlarda traverten patlatma olarak dekorasyonlarda yoğun olarak tercih edilmekte.

Başlarda otel, restaurant gibi lüx elit mekanlarda kullanılan traverten patlatma taşları zamanla yaşadığımız evlerin salonlarında, oturma odalarında tv ünitesinin arka kaplamasında da oldukça tercih edilmektedir.

 

Gerek renk çeşitliliği gerekse model skalası geniş olan traverten patlatma duvar kaplama taşlarının renk çeşitlerinden sizlere bilgiler vereceğiz. Aklınıza takılan farklı sorularınızı yorumlara yazmayı unutmayın. Mutlaka cevaplayacağız.

1.Klasik Denizli Traverten Patlatma

Klasik Traverten Patlatma Duvar Kaplama Doğal Taş

Şüphesiz en çok gördüğünüz ve patlatma taş denilince ilk akıla gelen modeldir. Türk halkı olarak ev dekorasyonlarında duvar boyasında bej ve krem tonlarını, mobilyalarda ise ceviz tonlarını çok sevdiğimiz bir gerçek. Genellikle  duvar boyası kum beji, kese kağıdı gibi tonlarda kullanılan mekanlarda ilk tercih klasik denizli traverten patlatma taşıdır.
Krem ve toprak tonlarında olması sebebi ile ortama doğal bir hava katarken sadeliktende asla ödün vermez. Göz yormayan şık tasarımların gözde taşıdır.
Klasik denizli traverten patlatma fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

2.Noce Ceviz Traverten Patlatma

Noce Ceviz Traverten Patlatma Duvar Kaplama Doğal Taş

Daha çok açık renkli dekorasyonlarda kendini bir tık öne çıkarması istenildiğinde tercih edilen noce ceviz traverten patlatma taşı Antalya dağlarından çıkarılmaktadır. Aramalarınızda farklı yazılım ve telaffuz şekli bulabilirsiniz. Bunlar noçe traverten, noçhe traverten, noche traverten olabilir. Fakat doğrusu İtalyancadan gelen noce kelimesidir. Noce italyan dilinde ceviz demektir.Biz ceviz traverten kelimesini kullanmayı daha çok seviyoruz.
Ceviz traverten cilalama işlemini en bariz gösteren taştır. Genellikle dekorasyon uygulamalarında duvar kaplama taşları vernikleme ve cilalama işlemi yapılarak kullanımı tercih edilir. Noce ceviz traverten patlatma fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

3.Sarı Traverten Patlatma

Mix Patlatma Traverten Duvar Kaplama Doğal Taş

Sarı traverten patlatma taşları Sivas şehrinden yoğun olarak çıkarılmaktadır.
Kendine has renk tonu ve dokusu ile oldukça iddaalı doğal taşlar arasında yerini alır. Tek başına kullanıldığı gibi diğer traverten renkleri ile kombin edilerek kullanımı oldukça yaygındır. Mix traverten patlatma duvar kaplama taşlarının olmazsa olmaz renklerindendir.

 

4.Kırmızı Pembe Traverten Patlatma

Kırmızı Pembe Traverten Patlatma Duvar Kaplama Doğal Taş

Kiremit rengini andıran pembe kırmızı traverten duvar kaplama taşları bulunması ve üretimi oldukça sınırlı taş çeşididir.
Sadece Türkiye ve İranda bulunan kırmızı traverten marjinal projelerde her zaman yerini almıştır. Kırmızı Pembe traverten patlatma fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

5.Gümüş Traverten Patlatma

Gümüş Silver Traverten Patlatma Duvar Kaplama Doğal Taş

Patlatma traverten ailesinin en çok kullanılan rengi olan gümüş traverten patlatma doğal taş duvar kaplama taşları kül rengi, toprak renkleri ve bej tonlarının doğal harmonisinden oluşan doğal renk tonlarına sahiptir. Hemen hemen her dekorasyon tarzına uyum sağlayan ve taş hissini en çok uyandıran taş modelidir. Yani kısacası bu ürün için patlatma taşların en risksiz modeli diyoruz. Ayrıca gümüş ( silver ) traverten yapısı kristallidir. Yani özellikle bayanların en çok aradığı simli parlak doğal taş denilince ilk akla gelen taş cinsidir. İçerisindeki kristaller ışık yönüne göre sim gibi pırıl pırıl parlar bu da taşa ayrı bir estetik ve özellik katmaktadır. Gümüş Silver traverten patlatma fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

6.Scabos Scabas Traverten Patlatma
Scabos Scabas Traverten Patlatma

Kırmızı traverten gibi bu taşta Sadece Türkiye ve İranda bulunan nadide güzellikte taşlardandır. Sarı travertene benzeyen fakat daha hareketli renklere sahip, renkleri ve dokusu olan scabos traverten başta Amerika olmak üzere yurt dışındaki projelerde en fazla kullanılan ve ihracatı en fazla yapılan doğal taş çeşidir. Scabos travertenin bilinen ve telaffuz edilen bir diğer ismi de scabas, sıkabas travertendir.Scabas traverten ayrıca mozaik, lavabo, stün, saksı imalatında da sıkça kullanılmaktadır.

Scabos Skabas traverten patlatma fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

7.Mix Traverten Patlatma

3 Renk Miks mix Traverten Patlatma Duvar Kaplama Doğal Taş

Yukarıda ismini saydığımız traverten çeşitlerinin birbiriyle farklı kombinlenmesinden oluşan taş harmonileridir. 2 renk patlatma mix, 3 renk patlatma mix, 4 renk patlatma mix olarak birbiriyle uyumlu taşların farklı dizilerek oluşturulan modellerdir.
Başlıca mix taşlar Klasik-Ceviz traverten, Klasik-Ceviz-Sarı traverten mix, Klasik-Sarı traverten mix olarak çeşitliliği devam etmektedir. Bu mix patlatma taşlardan dekorasyonunuza uygun olanı seçebileceğiniz gibi, Doğaldekor fabrikasında istediğiniz orandaki karışım taşlarıda ürettirebilirsiniz.  Miks mix traverten patlatma taş fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğa’nın Bize Hediyesi ! Traverten Taş başlıklı makalemizde mekanlarda doğal taşların kullanımı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Patlatma Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası Adres:
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.