Salon Dekorasyonu Doğal Taş TV Üniteleri

Salon Dekorasyonu Doğal Taş TV Üniteleri

Salon dekorasyonu tüm kadınların en çok önem verdikleri dekorasyon alanıdır. Nitekim salon başta Türk aileleri olmak üzere, tüm milletlerde önemli bir yaşam alanıdır. Evinizin en önemli yaşam alanı olan salonlarınızda yazın renklerini ve cıvıltısını taşımak isteyenlere bir kaç küçük öneride bulunacağım.

Bilindiği üzere bu senenin en trend renkleri sarı ve bebek pembesi tonları. Bu iki renk bir arada açıklı koyulu bir kombinle hoş bir görüntü oluşturabilir. Örneğin bir tv ünitesinde.

Tv ünitesi deyince aklınıza hemen uçuk paralar, önemli masraflar gelmesin. Şimdi artık birçok insan evinin dekorasyonunu kendisi üstleniyor.

Rüya gibi bir salon için alçıpan tv ünitesi nasıl yapılır, hemen anlatayım. Ama buna geçmeden önce daha pek çok tv ünitesi modeli olduğunu söylemeden de geçmeyelim. Örneğin niş tv üniteleri, doğal taşlı tv üniteleri ve birde bunların karması olan modeller mevcut. Örneğin bir alçıpan tv ünitesinin içine yerleştirilen doğal taşlar sayesinde salonlara daha enerjik bir hava geliyor.

alcipan-tv-unitesi-modelleri-dogal-tas-kaplama-salon-dekorasyonlari-1

Yazın tembelliğini üzerinizden atmanıza yardımcı olacak bu modeller sayesinde evinizde hoş davetler verebilirsiniz. Ayrıca niş tv üniteleri biraz eskitme dokunuşlarla alaturka bir hava estirebilir. Bu samimiyetin bir simgesidir. Herkes eski ortamlarını, arkadaşlıklarını, komşuluklarını arar. Bu bakımdan belki de bu tip bir tv ünitesinin size getireceği akım ile onlara ilk adımı siz atacaksınız. Kim bilir…

Alçıpan Tv Ünitesi

Bunun için gerekli olan malzemeler, ilk önce alçıpan bir panel, paneli boyamak için senenin moda rengi bebek pembesi, içini ışıklandırmak isteyenler için spot lambalar ve sadece duvara uygulamak için alçı. Tv ünitesini daha çok pencereden uzak bölgeye yapmak uygun düşer. Tüm duvarı kaplayacaksa malzemeler duvar boyuna göre seçilmelidir.

alcipan-tv-unitesi-dogal-tas-salon-dekor

TV’nin oturtulacağı bölge, yani göbek kısmı kare de olabilir, daire de, bu artık sizin seçiminize kalmış. İsteğe göre iç kısımları patlatma doğal taşlar la süslenerek daha zengin ve dolu dolu bir görüntü sağlamak da mümkün. Alçıpan tv ünitelerinin en büyük özelliği isteğe göre yön verilebiliyor olması. Ayrıca evinizin dekorasyonuna göre renk değişimi de yapabilirsiniz.

Üzerini parlak taşlarla veya değişik dekorasyon malzemeleri ile süslemek de ayrı bir güzellik katacaktır. Örneğin son günlerin en moda desen verme yöntemi olan sünger baskısı yöntemini kullanarak salonunuzda samimi bir hava estirebilirsiniz. Alçıpan tv ünitesi yapımı konusunda bir fikriniz yoksa değişik kaynaklardan yardım almaktan çekinmeyin. Bir çok fikrin sentezinden de iyi bir iş çıkabilir.

Örneğin bu işi dekupaj yöntemi ile yapmak biraz farklı ve çılgın bir fikir olabilir. Ayrıca evinizde alçıpan değil de daha değişik tv ünitesi modelleri görmek istiyorsanız o zaman işler daha farklı bir boyut kazanabilir. Örneğin doğal görünümlü, eskiye dönük, yani klasik tarz bir ünite, salon içerisinde alaturka bir hava estirmek isteyen hanımların göz bebeğidir.

En başta da anlattığım gibi biraz da eskitme dokunuşlarla bunu sağlamak mümkün. Örneğin ünite yanında sizin boyadığınız eski bir sandık. Eskitme tarzı ile en az elli yıllık bir görüntü vermişsiniz. Kenarda öylece duruyor ve üzerinde dantel bir örtü var. Muhteşem bir görüntü olurdu doğrusu.

cfb40a44-541b-4fea-9e57-c28607dc2f27Belki bir tarafında dikkat çekmek için uzun bacaklı bir abajur da sergilenebilir. Alçıpan tv ünitelerinin en güzel taraflarından bir tanesi de etrafta görünen tüm kabloları altta topluyor olması. Çünkü çocuklu olanlarınız varsa nasıl bir tehlike arz ettiğini herkesten daha iyi biliyordur.

Niş Tv Ünitesi

Bu görünümü elde edebilmenin en kolay yolu da niş tv ünitesinden geçiyor. Bu modellerde kartonpiyer alan içerisine istenildiği kadar pencere açılarak, iç ışıklandırmalar, hatta geniş ve ferah görünüm elde edebilmek için küçük aynalar yerleştirilebilir.

Eğer ev dekorasyonu konusunda çok fazla bilgi sahibi değilseniz bizden size küçük bir öneri, eviniz koyu renklerde forma sokulmuş ise niş dışının veya içinin açık bir renk tercih edilmesi görüntüde hem netlik hem de pozitif bir hava oluşturacaktır.

Genellikle niş içleri aynalı ya da ışıklandırmalı olacağından o bölgelerin açık renk olması tercihen daha uygun olacaktır. Niş tv üniteleri nin duvar boyunda olmasına gerek yok bu yüzden iki tarafında yeşil bitkiler doldurmanız odanın havasında sıcak bir ortam yaratacaktır.

Ama illa duvar boyunda olacaksa süs eşyalarının köşeli objeler olmaması gergin havaların oluşmasını engelleyecektir. Renklerin dilini bilen hanımların işi diğerlerine göre biraz daha kolay. Çünkü onlar modaya uymaz modayı yaratırlar. Siz de kendi evinizde kendi modanızı niş tv ünitesi tasarımınızla yapabilirsiniz.

İçinde küçük raf dizaynı sevmeyen insanların tv ünitesi tercihleri daha bir sofistike olabiliyor. Örneğin asimetrik dizayn edilmiş bir tv ünitesi. Ortada tek parça bir tv monte kısmı, yanlarda iki taraftan televizyonu s şeklinde saran kartonpiyer kesimler. Bu modelleri hem tek renk olarak kullanmak mümkün hem de sadece büyük iki adet tekli raf olarak kullanmak.

dogal-tas-niş-tv-unitesi-alcipan

Ayrıca tv monte kısmının altına küçük LED ışıklandırması yapılarak görüntüde natüralizmin biraz daha önüne geçilebilir. Bu tip ünitelerle kullanılacak mobilyaların net olması gerekir. Ya tam pastel renkler kullanılmalı ya da oturaklı renkler. Oturaklı renklerden kasıt kahve veya gri tonları olabilir.

Ama bu sefer de yaza uygun bir dekor olacağını düşünmüyorum. Nişlerin iki tarafı uzun kesilirse yan taraflara ses sistemi parçalarını yerleştirmek de mümkün. Niş tv ünitelerinde duvarı komple kullanmak da mümkün. Örneğin sadece doğal taşlar kullanılarak aralarına oturtulan cam raflar ile muhteşem ötesi bir görüntüye sahip olmak sizin elinizde.

Görseller ve metin telif hakkına tabiidir. İzinsiz kullanılması yasaktır. Kullanılma durumunda yasal işlem başlatılacaktır.

Salon Dekorasyon Alçıpan TV Ünitesi Doğal Taş Kaplama

Bu yıl en çok satan patlatma doğal taş modelleri  için 2018’de En Çok Tercih Edilen Traverten Patlatma Renkleri ! Birbirinden güzel 7 farklı model başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Doğal Taş Ürünler : dogaldekor.com

Uygulama Ustası : Mehmet Çelik

Patlatma Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası Adres:
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

Yorumlarınız

 1. Cevapla

 2. By Cuma

  Cevapla

  • Cevapla

   • By Beşir remzi

    Cevapla

 3. By kübra

  Cevapla

  • By Sinan SENSOY

   Cevapla

 4. By PINAR

  Cevapla

  • By Sinan SENSOY

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.