Ürün: 2.3×14.5 Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483

2.3×14.5 Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483

Traverten Patlatma – Cilalı mix mozaik duvar kaplama taşı, klasik traverten renklerine özgü, kahve krem tonlarındadır. Taş kesim ölçüleri 2.3cm x 14.5 cmdir ve 30x30cm kalıplarda file üzerine dizilmiştir. Uygulama file ile birlikte plaka plaka olarak yapılır.

2.3x14.5 Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483

2.3×14.5 Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483

Traverten türevindeki taşlar günümüzde en çok sevilen doğal taş kaynaklarını oluşturuyor. Yanı sıra en eski inşaat malzemelerinden olarak bilinen bu türev,  işlendiğinde ise büyüleyici güzellikte dekoratif öğelere dönüşüyor.  İnsanoğlunun tarih boyu yaşadığı yapıları oluştururken kullandığı bu taş,  hem evladiyelik dayanıklılığı hem de görsel güzelliği bakımından anıtlardan sığınaklara kadar her alanda kullanılmıştır. Günümüzde ise taşların bu sürdürülebilen geleneği dış cephe, iç duvar kaplamalarından tutun da döşeme, heykel, mozaik,  mıcır, porselen aksesuar alanında da devam ediyor.

Doğal Taş Duvar Kaplama -DT1483

Doğal Taş Duvar Kaplama -DT1483

M.Ö dahi bir çok uygarlık için yapı unsuru olarak kullanılan doğal taşlar Anadolu’nun zengin yer altı kaynaklarıyla tarihsel bir birikimi oluştururken, bu önemli kültür zenginliği günümüzde modernistik dekorasyon stilleriyle de büyülü mekanlar hazırlayabilmemiz için bizlere özel ışık tutuyor. Kısacası Anadolu’da 2000 yıldır var olan doğal taş işletmeciliği ülkemizde bulunan zengin doğal taş rezervi sayesinde Doğal Dekor gibi usta ellerle evlerde üstün bir bütünlük sağlıyor. Bu anlamda da bizlere dekorasyon alanında alışılmışın dışındaki görseller için kapı aralıyor. Doğal Dekor sayfalarında bulabileceğiniz Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483 ‘de buna en güzel örneklerden biri.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Mermer Profil Nedir? Nerede Kullanılır?

 

Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik – DT1483 Nerede Kullanılabilir?

Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik hem düz, hem de pütürlü dokusundaki özel harmanı ile evlerde traverten örneklerini farklı bir görsel yansıtıma dönüştürüyor. Ayrıca girintili – çıkıntılı ifadesiyle simetrik bir ifadenin çok dışında görsel sunan bu doğal taş efekti, asimetrik tavrıyla standart duvar görselinden çok daha orijinal bir görsel sağlar. Dikdörtgen formunda kesilmiş ortalama boyutu taşları sayesinde hem ufak,  hem de yüksek metrekareli salonlarda veya ofis ya da işletme dekorasyonu için oldukça uygundur. İlhamını toprak tonlarından alan doğal ve dingin bej rengi sayesinde birçok dekorasyon biçimiyle uyumludur. Örneğin Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik taşını 2019 dekorasyon trendlerinin bir devamı olan darkdeko (koyu renk mobilya stili) ile çok rahat kullanabileceğiniz gibi soft ve pastel tonlarındaki mobilyalar ve tekstil ürünleriyle de büyük bir uyum içimde kullanabilirsiniz.

 

 

Doğal Taş Duvar Kaplama -DT1483

Doğal Taş Duvar Kaplama -DT1483

 

DEKORASYON RENK PALETİ

Dekorasyon için Kahve rengi / krem renk paleti. 

 

Tüm İç Ve Dış MekanlardaTraverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik Kullanımı

Bu doğal taş modelini beyaz rengin hakim olduğu bir evde rahatlıkla kullanabileceğiniz gibiPantone tarafından yılın hit rengi olarak ilan edilen ‘livingcoral’  mercan tonlarıyla da uyumlu bir harmonide kullanabilirsiniz. Soft ve dingin renlerden oluşan Traverten Patlatma Cilalı Mix Mozaik i; huzur veren, göz yormayan efektlerle tv ünitesi arkasında , bina cephe dekor duvarı kaplamalarında, ofis duvar dekorasyon kaplamalarında, bahçe duvar kaplamalarında, mutfak duvar dekorasyonunda, antre duvar dekorasyonunda ve daha akla gelebilecek olan tüm iç ve dış yaşam alanlarında gönül rahatıyla kullanılabilmektedir.

 

Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası :
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.