Oturma Odası Salon Doğal Taş Tv Ünite Fikirleri 2019

Doğal Taş Tv Ünitesi Modelleri

Bu yazımızda salon, oturma odası tv ünitesi doğal taş kaplama örnekleri, tv ünitesi arkası doğal taş modelleri, salon dekorasyonu alçıpan ile yapılmış doğal taş kaplamalı tv ünitesi örnekleri ve uygulamaları bulabileceksiniz.

Tv Ünitesi Doğal Taş Kaplama - 3D Traverten Patlatma

Tv Ünitesi Doğal Taş Kaplama – 3D Traverten Patlatma

Yaşadığımız dönemde, eskilerde olduğu gibi ‘televizyon’ deyip geçemiyor ve tv ünitelerine büyük bir teçhizat şeklinde yer veriyoruz mekanlarımızda. Tv uydu sistemleri, kolonlar, home theater sistemleri derken tv üniteleri özellikle salonlarımızda başlı başına yer tutuyor ve dikkat çekici görsel bir alan oluşturulması gerekiyor. Hal böyle olunca da eskilerde kalmış o tv algısı yıkılıyor ve özenle değerlendirebileceğimiz tv standları bizlere görsel anlamda şık auralar sunuyor. İşte tam da bu noktada gerek yeni ev sahibi olacaklar, gerekse de evlerinde değişiklik arayanlar tv ünitelerini innovatif görsel fırsatları olarak değerlendiriyor.  Doğal taş tv ünitesi  ise hem fiyat açısından uygun olan, hem de yapay ürünlere oranla çok daha uzun ömürlü olan özel tatlar katıyor yaşam alanlarımıza.

SALON TV ÜNİTESİ ARKA DUVARI DOĞAL TAŞ KAPLAMA - 23X48 TRAVERTEN PATLATMA

SALON TV ÜNİTESİ ARKA DUVARI DOĞAL TAŞ KAPLAMA – 23X48 TRAVERTEN PATLATMA

Duvar kâğıtlarına ya da klasik duvar boyalarıyla kıyaslandığında mekanlara çok daha yaratıcı efektler katan tv arka plan fonunda kullanılan patlatma doğal taşlar ve uygulamaları; mermer, granit, traverten gibi doğal taşlar kullanılarak tasarlanabiliyor. Zira önceki dönemlerde şömine kaplamalarında ve bacalarında kullanılan doğal taş yansımaları günümüzde; yatak başlarının arka duvarlarından tutun da tv ünitesi arkası doğal taş modelleri alanında bile zevkle kullanılabiliyor.

Genellikle eskilerde şömine duvarlarında kullanılan doğal taş kaplama tekniği şimdilerde TV ünitesi arka fonunda, yatak başlığı kısmında, mutfak -banyo ve antrelerde oldukça popüler bir uygulamaya dönüştü. Üstelik de doğal taşların renk, doku, ebat ve zengin çeşitliliği her bütçeye uygun fiyat skalasının yanı sıra farklı boyutlarıyla insanları çeken cazip teklifleri oluşturuyor.

ALÇIPAN DOĞAL TAŞ TV ÜNİTESİ KAPLAMA- 23x48 PATLATMA TRAVERTEN

ALÇIPAN DOĞAL TAŞ TV ÜNİTESİ KAPLAMA- 23×48 PATLATMA TRAVERTEN

Tv Ünitesinde Neden Doğal Taş Kullanılmalı?

Öncelikle doğal taşlar tv arka duvarında yer alan duvarlarda kullanıldığında diğer yapay malzemelerle kıyaslandığında oldukça soft ve natürel ve da göz okşayan bir doku oluşturuyor. Yanı sıra ezber bozan ve fantastik bir sunum sağlıyor gözlere. Ayrıca günümüzde oldukça trend olan İskandinav stilindeki, rüstik stilinde ki ya da modern stildeki dekorasyon önerileri içinde farklı ve uygun bir fikir oluşturuyor.Tüm bunlara ek olarak evinizi kiraya vereceğinizde ya da satacağınız zaman bu tarz doğal taş uygulamaları evlere değer katan parametrelere dönüşüyor. Kısacası eviniz hangi stilde olursa olsun Doğal taş tv duvarı kaplama uygulamalarından siz de yararlanabilirsiniz.

Tv Ünitesi Arkasında Kullanılan Doğal Taşlar Nasıl Seçilmeli?

Öncelikle tv ardındaki duvar fonu için seçeceğiniz doğal taş biçimini salonunuzun metre karesine göre seçmenizde fayda var. Örneğin salonunuzun metrekaresi ufaksa ve salonunuz kuzeye bakan,  güneş almayan ve genellikle loş ışık alan bir mekansa kesinlikle açık renkli, ufak dokulu taşlardan kullanmanızı öneririz. Bu konuda Doğal Dekor sayfalarını incelediğinizde sizlere fikir verecek ve mekanlarınızda kullanabileceğiniz sayısız patlatma taş çeşidiyle karşılaşacaksınız.Ayrıca tv ardında süzülen hoş, soft ve dinlendirici ledışık kaynaklarından da bu şekilde efektif bir biçimde yararlanabilirsiniz.

OTURMA ODASI TV ÜNİTESİ DOĞAL TAŞ - 5x10 SİLVER TRAVERTEN PATLATMA

OTURMA ODASI TV ÜNİTESİ DOĞAL TAŞ – 5×10 SİLVER TRAVERTEN PATLATMA

Traverten tv duvarı fon döşeme olarak arka planda kullanacağınız doğal taş çeşidini evinizde bulunan mobilya ve tekstil ürünleriyle uyumlu renklerde seçmeniz kombin uyumu bakımından göz yormayacak ve şıklık yaratacaktır. Örneğin açık renk koltuklar, açık renk bir yemek ünitesi yanı sıra açık renkli halı ve perde kullandığınızda yine açık renkli doğal taşlardan yararlanarak uyum yakalayabilir ve evinizi aydınlık gösterebilirsiniz. Yanı sıra yaşam alanlarınızda salon ya da odalarınızda doğal taş patlatma traverten ve mermer türevlerinden yararlandığınızda kaya minerallerini bünyesinde barındıran bu taş çeşitliliği sayesinde hijyen mekanlara sahip olduğunuz kadar ısı yalıtımı yapmış ve faturalarınızda da iktisat yapmış olursunuz. Bu taşları mat dokularda seçebileceğiniz gibi simli ve parlak – kristalize yani ışığı yansıtan şekilde şık seçeneklerde de seçebilirsiniz.

Doğal Taş Tv Duvarı Kaplama Fiyatları

Tv ünitelerinizin arka fonundaki duvarda patlatma traverten taş çeşitliliğinden yararlandığınızda; kare, yuvarlak formlu, dikdörtgen gibi birbirinden çok farklı olan ve mekanlarınıza hareket katan; bej, krem, beyaz, gri, kırmızı, siyah gibi 1001 çeşit renk tonlarında boyutlu duvarlarınız olacaktır. Bu tür doğal taş tv fon uygulamaları gerek evinizde otururken sıra dışı efektler saplarken, gerekse de evinizi satacağında evlerinize değer katan unsurlara dönüşecektir. Tv ardı uygulamaları için Doğal Dekor sayfalarını inceleyerek; patlatma doğaltaş, büyük paylatma doğal taş, fileli patlatma, hasır mozaik patlatma taşlar, simli- gümüş efektlerde, kübik formlu, Noce mix, Scabos stilinde birbirinden farklı sayısız doğal taş alternatifinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca ekonomik ve uygun fiyat avantajlarıyla…

Küçük salonlarda Tv ünitesi

Küçük metrekareli yapılar çoğalmaya başladığından beri, aynı doğrultuda kimi zaman mobilya seçimindede kısıtlamalara gidebiliyoruz. Artık salonlarda büyük mobilyalar, büyük vitrinler yerine daha küçük, kullanışlı ve ergonomik mobilyalar tercih ediliyor. Hal böyle olunca çoğu mobilyadan feragat eden kişiler salonlarında yer kazanmak, oturma odası dekorasyonuna tat katmak için tv ünitesi olarak sadece duvarı kullanıyor. Siz de küçük bir salona sahipseniz ve dekorasyona önem veriyorsanız; salondaki ya da oturma odanızdaki televizyonu koyacağınız duvar gerçek doğal taş ile kaplayabilir, tv askı aparatı ile televizyonunuzu direkt taşların üzerine asarak ve küçük bir konsol konumlandırarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem yerden tasarruf etmiş olacaksınız hem de dekorasyonunuzdan ödün vermeyeceksiniz.

Bu yazıda görmüş olduğunuz tüm Banyo yer zemin ve duvar kaplama taşlarını, modelleri ve fiyatları Doğal Dekor web sitesinden inceleyebilir, Doğaldekor Beylikdüzü Fabrika Satış Mağazasında yerinde görebilir sipariş verebilirsiniz.

Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası :
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

Doğal Dekor firmasının banyo doğal taş kaplama örneklerine göz atmak ister misiniz ?
O halde Bkz: Banyo Doğal Taş Uygulamaları, Banyo Dekorasyon Fikirleri 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.