Havuzlarda Doğal Taş Traverten Kullanımı Kaymaz Taş

Havuz Kenarı Kaplama için Doğal Taş Traverten Kullanımı Kaymaz Taş

Havuz kenarı için kaymaz taş, kaymayan traverten ve havuz kenarı kaplama için en iyi doğal taş traverten çeşitleri bu yazının devamında.

Havuzlar, yaz aylarında özel mülk ya da otel gibi tesislerde insanların keyifle serinleyebileceği alanlara dönüşüyor. Bu arada havuzların yüzeyi de yüksek sızdırmaz özelliklerde olan ve yansıma yetisine sahip mozaiklerle bezenmekte. Kuşkusuz havuzlarda en duru ve ferah görünümü sergileyen taşlar ise muhteşem mavi renkleriyle denizi andıran mozaik taşları oluyor. Havuz kenarlarında ise ıslak zemin oluşumu nedeniyle geçmişte sıklıkla yaşanan kazaları önleyen kayganlık önleyici traverten taşları tercih ediliyor.Günümüzde havuz tasarımlarının bahçe peyzajının önemli bir bölümünü oluşturduğunu hesaba katacak olursak, göz okşayan bir havuz görseli için siz de ışıltılı mermer mozaik taşlarından faydalanabilirsiniz.

Tüm sorularınız için aşağıya yorum yazabilirsiniz. 
Doğal Dekor sayfalarında sergilenen fileli mermer mozaik taş modelleriyle havuzlarınızı ideal görünümlere kavuşturabilirsiniz. Yine havuz kenarları içinde kayma tehlikelerini önleyen tutucu özellikli ve garantili traverten modellerini seçebilirsiniz.

Havuz Kenarı Kaplama Traverten

Havuz İçinde Ve Çevresinde Doğal Taş Nasıl Uygulanır?

Havuzlarda ve havuz çevresinde uygulanan doğal taş seçenekleri bu mekanlara oldukça exclusive ve lüks bir görünüm katar. Elbette ki doğal taş mermer mozaikleri, porselen ya da cam mozaik türevleri ile karşılaştırıldığında çok daha doğal ve gerçekçi taş görsel ifadeleri sunar.

Doğal taşlar, farklı zeminlerde farklı şekillerde uygulanabilir. Örneğin killi toprak üzerinde 10cm kalınlığında çelikle güçlendirilmiş beton zemin üzerine uygulanabilecekleri gibi beton üzerine direkt olarak da uygulanabilir. Ayrıca havuz içinde ve çevresinde kullanılabilecek doğal taş çeşitliliği size sayısız renk seçeneği sunar. Dilerseniz keskin, dilerseniz de soft doğal taş renkleriyle havuzlarınızı donatabilirsiniz. Havuzlarda kullanılan doğal taş çeşitlerinin bir diğer avantajı da uzun ömürlü olmasıdır. Zira doğanın tam kalbinden gelen doğal taş traverten ya da mermer mozaik çeşitliliği tüm hava koşullarına uyumlu ve dayanıklı ürünlerdir. Bu bakımda solma, renk atması, nemden, soğuktan ya da güneş ışınlarından etkilenme gibi sorunlar yaşatmazlar. Ayrıca havuzlarda zarar gören tek bir taş bile yerinden kolayca sökülüp değiştirilebilmektedir. Bakım ve onarım gerektirmeyen doğal havuz taş çeşitleri, antibakteriyel artı hijyen özelliklerdedir.

 

İlginizi Çekebilir: Doğal Taş Bahçe Dekorasyonu ( Peyzaj )

 

 

Havuz Etrafında Traverten Kullanımı

Son zamanlarda traverten çeşitleri,  yüzme havuzu çevresinde giderek popülerleşen taş tercihlerini oluşturuyor.  Isıyı absorbe etmeyen ve tüm zeminleri serin tutabilen bu taşlar, aynı zamanda havuzlarda oldukça şık görseller elde etmeyi sağlıyor.  Rengi atmayan, yumuşak dokulu ve pütürlü yüzeyli  – kaymaz özelliklerdeki  travertenler,  yıllar boyu çatlama yapmadan evladiyelik olarak kullanılabilir.Su emici özelliklerinden dolayı kolayca kuruyan traverten taşlarını havuz kenarlarında son derece güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Traverten taş modellerini havuzlarda; French pattern döşeme şeklinde kullanabileceğiniz gibi, honlu, eskitme stilinde, antik tarzda, kenar kırma stillerinde de kullanabilirsiniz.

Havuz kenarı için kaymaz taş traverten özelliklerini merak ediyorsanız bu videoyu mutlaka izlemelisiniz.

 

Tüm sorularınız için aşağıya yorum yazabilirsiniz. 
 

 

Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası :
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.