Gümüş Traverten Nedir ?

Gümüş Traverten

Silver traverten olarak da anılan gümüş traverten doğal taş çeşitliliği; yatay damarlı görseli ile mimari alanlara değer katan ürünlerden… Maden ocaklarından çıkarılan gümüş traverten modelleri; Doğal Dekor Afyon fabrikada işlenerek 40’ı aşkın farklı nitelikli ürün haline getirilmektedir. Özellikle son dönemde; avmlerde, plazalarda, otellerde, işletmelerde ve villa tipi evlerde sıklıkla tercih edilen gümüş traverten modelleri farklı traverten çeşitliliği ya da farklı mermer türevleriile de mixleyerek kullanarak orijinal konseptler yaratabileceğiniz doğal taşlardandır.Gümüş travertenler; doğal olarak bünyesinde ince kristaller barındırdığından mermer türlerinden farklı olarak dokunulduğunda daha soft ve hamurumsu bir dokuya sahiptir. Gümüş traverten çeşitlerinde yatay sıralanmış damar görselleri dekorasyon alanlarına dahaşık görseller ve farklı ifadeler kazandırmaktadır. Gümüş traverten çeşitlerinde bu sıra dışı görsel ilse ‘veincut’ (su yoluna kesim ya da Türk kesimi diye adlandırılan) kesim yöntemiyle elde edilir. Böylece mekanları yatay damar takibi bütünlüğünün hakim olduğu bir desen sarar.

 

Gümüş Traverten Çeşitleri

Doğal Dekor sayfalarına gelerek;
1 – Siver Gümüş traverten CC ( crosscut) ve


2 – Silver Gümüş traverten VC ( veincut ) gibi farklı kesimlerdeki değişik ifadelere sahip gümüş traverten çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Bilindiği gri tonları son dönemde dekorasyon alanında trend renklerden olduğundan ön plana çıkmaktadır. Zira gri tonları renkler arasında en nötr renklerden biri olarak kabul edildiğinden tüm renklerin en iyi eşlikçisi olarak da bilinir. Yeni trendlere yönelik olan son derece dinlendirici ifadelerdeki gümüş traverten modellerini yaşam alanlarınızın her noktasında kullanabilirsiniz. Gümüş traverten doğal taş çeşitliliği;gerek iç,gerekse de dış mekanlarda kendine yer bulan bir taş çeşitliliğidir. Koyu ya da açık tonlarla uygulanarak alanlarda büyük bir bütünlük sağlayabilir. Duvarlarda, tezgahlarda, tezgah aralarında, masa- sehpa türevi eşyalarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle beyaz tonlarındaki taşlarla mixlenerek kullanıldığında oldukça şık ve dekoratif tasarımlar oluşturur. En çok da beyaz taş mixiyle kullanılması önerilmektedir. Dış mekanlarda önerilen kesim şekli ise crosscutdur. Gümüş travertenlerde; Honlama, cila, çekiçleme işlemleri yapılabilmektedir.

Tv Ünite Arkası Taş Kaplama İçin En çok tercih edilen Patlatma Taş Modeli

Kahve rengi, kül rengi ve bej tonlarını içerisinde barındırdığından, tüm dekorasyonlara uyumlu beğenilen bir taş cinsidir. Duvar rengi ne olursa olsun Gümüş Traverten şaşırtıcı bir biçimde uyum sağlar. Sıcak renk tonları sayesinde ortamı ısıtarak doğal hissiyat sunar. Tv ünite arkası taş kaplama için en iyi taş modeli diyebiliriz.


Silver gümüş traverten modellerine gümüş tonlarının yanı sıra kahve tonlarında da rastlanmaktadır. Kesim şekli belirlendikten sonra taşın kendi özelliğinden ileri gelen minimal çukurlar doğal haliyle bırakılabileceği gibi arzuya göre dolgu işlemleriyle de pürüzsüz görseller kazandırılabilmektedir. Veincut kesim tarzı, gümüş travertenlerde yatay damar efektlerini ön plana çıkartarak karakteristik bir ifade kazandırmaktadır.

Ayrıca epoksi uygulamaları sayesinde taşların hem kalınlığı, hem de mukavemeti arttırılabilir. Gümüş traverten modellerini dilerseniz cilasız ve dolgusuz natürel haliyle kullanarak mekanlara daha otantik, rüstik ve doğal ifadeler katabileceğiniz gibi cilalı haliyle de modern tarzdaki mekanlarda kullanabilirsiniz. Günümüzde özellikle ciddiyetin rengi olarak algılanan gri tonlarındaki gümüş traverten çeşitliliği modern ofis tasarımlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Zira bu ton aynı zamanda; uzlaşmacı, kuralları anımsatan, tutucu ve dengeye teşvik eden bir renk tonudur. Gümüş traverten ile mozaik ve patlatma taş çalışmaları da yapılabilmektedir. Doğal Dekor showroom mağazasına gelerek; blok ebatlı, patlatma, mozaik stilinde gümüş traverten çeşitlerine erişebilirsiniz.

Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası :

B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.