Doğal Taş Kaplama ile En Güzel Taş Ev Mimarisi

Doğal Taş Kaplama ile En Güzel Taş Ev Mimarisi

Hangi yana baksak betonarme binaları görmekten bunaldığımız şu günlerde doğallığı ve natürelliğiyle insanı kendine çeken mimari tasarımlarına sahip evler de yok değil. Bunlardan biri de taş evler… Taş evler %100 doğal kaynaklardan elde edilen doğal taşlarla bütünleştiğinden adeta insanın ömrünü uzatan dört bir yanı doğa ile kuşanmış mekanlardandır.
Ayrıca; ‘taş evlerin olumsuz yanı var mı’ diye düşündüğünüzde asla bulamazsınız zira yoktur. Ananevilerimizde ve kültürümüzde sıkça rastlanan sağlıklı taş ev örneklerine ise Anadolu da bolca rastlanmakta. Taş evlerin birbirini andıran en karakteristik yanları ise dış mimari de sıcak ve otantik görselleri olduğu kadar iç mimari alanında ahşapla bütünleşmeleridir.
Bu özellikleriyle daha ziyade sayfiye ev tasarımlarında tercih edilen taş evler, şehrin keşmekeşinden bunaldığınızda betonarme örnekler yerine sayfiye evleri için en natürel kaynakları oluşturmaktadır. Örneğin doğal taşlardan tasarlanan bir çiftlik evi, gerçekten de insanoğlu için ömrü uzatan sağlıklı niteliklerde olacaktır.

Taş ev Şömine Taş Kaplama

Taş Evlerde İç Dekorasyon

Taş evlerin dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan ahşap malzemeler, en uyumlu ve geçilmez malzemelerdendir. Taş ev tasarımlarında özellikle ahşap malzemelerden; taşıyıcılarda, zemin kaplamalarında, kapı – pencere pervazlarında yararlanılıyor. Zira doğada ahşapla en güzel şekilde mikslenebilecek olan bir diğer malzeme varsa o da doğal taşlardır.

Taş Evlerde Modern İç Mimari Örnekleri

Dış cephede geleneksel doğal taş mimarisiyle tasarlanan bir ev her ne kadar ataerkil özelliklerde gözükse de içinde köy evi tarzını yaratabileceğiniz kadar modern ev ambiyansını da yansıtabilirsiniz. Örneğin dış cephesi taşlarla tasarlanmış bir evin mutfak dolaplarını modern ahşap tasarımlı çizgilerle donatabileceğiniz gibi modern oturma üniteleri ile de besleyebilirsiniz.
Hatta dilerseniz evin bir kısmını standart mimaride boyalı yüzeyli tasarlayabileceğiniz gibi bir kısmını da doğal taşlarla kaplayarak farklı dış cephe mixikonseptinde de tasarlayabilirsiniz. Taş ev mimarisini dilerseniz kemerli çatılar, kiremit çatılarla taçlandırabileceğiniz gibi harika teraslarla da bezeyebilirsiniz. Yine bu tarz bir evin iç dekorasyonunda bambu çatı, hasır tavan süsleri, taş duvar ve ahşap mobilyalarla çok uyumlu olacağını hatırlatalım.Taş evleriniz için Doğal Dekor sayfalarında sergilenen en güzel doğal taş traverten taşları, mermer çeşitliliğini, kaynak taşlarını, patlatma taş türevlerini, mozaik taş seçeneklerini, dekoratif tuğla modellerini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.