Dış Cephe Doğal Taş Kaplamaları 2019

Doğal Taşlar ile;

Dış Cephe Uygulamaları

VİLLA CEPHE TAŞ KAPLAMA - 20X40 ZİNCİR KIRMA TRAVERTEN DOĞAL TAŞ

VİLLA CEPHE TAŞ KAPLAMA – 20X40 ZİNCİR KIRMA TRAVERTEN DOĞAL TAŞ

İlham kaynağı Dış cephe duvar taş kaplama, dış cephe taş duvar modelleri, apartman dış cephe taş kaplama, dış cephe doğal taş kaplama modelleri örnekleri burada !

Farkında olsak da olmasak da bir mekanın içine girmeden önce söz konusu mekan hakkındaki intibayı yaratacak olgu her zaman yapının dış görünüşüne bağlıdır. Bu anlamda binanın makyajı niteliğindeki dış cephe görünümü oldukça önemli bir yer tutar. Aynı zamanda tarih boyu dış cephelerde kullanılan taş kaplamaları da yapılara her zaman güçlü, karakteristik ve geleneksel bir hava katmıştır. Her ne kadar mekanların içini daha çok kullanıyor olsak da bir mekanın dış görünümü kesinlikle yapıyı nitelikli kılan yanıdır. İşte doğal taşlarla kaplanmış bir yapının dış cephesi de; özgün, davetkar, sağlam, sıra dışı ve otantik görünümüyle insanlara son derece çarpıcı gelmekte.

APARTMAN CEPHESİ DEKOR - 23x48 SİYAH BEYAZ PATLATMA DOĞAL TAŞ KAPLAMA

APARTMAN CEPHESİ DEKOR – 23×48 SİYAH BEYAZ PATLATMA DOĞAL TAŞ KAPLAMA

BİNA CEPHESİ DEKORASYONU - 5X10 TRAVERTEN PATLATMA DOĞAL TAŞ

BİNA CEPHESİ DEKORASYONU – 5X10 TRAVERTEN PATLATMA DOĞAL TAŞ

BİNA CEPHE DEKORASYON - 23X48 3D TRAVERTEN PATLATMA

BİNA CEPHE DEKORASYON – 23X48 3D TRAVERTEN PATLATMA

Doğal Taş Dış Cephe Uygulamalarıyla Özgün Bina Tasarımları

Boya ya da diğer dış cephe kaplama ürünleriyle doğal taş kaplı yapıları kıyasladığımızda fark ettiğimiz hissiyat ve duygular çok farklıdır. Örneğin boya, alüminyum kompozit ya da siding kaplama stilleriyle kıyasladığımızda doğal taş kaplı binalar; son derece özgün, zamansız ve zeminsiz mekanlar olarak göze çarpar. Yanı sıra tarih boyu nesillerden nesillere aktarılan taş kaplama dizaynı asla demodeleşmeyecek ölümsüz bir mimari kavramdır.

DIŞ MEKAN KEMER KAPLAMA - 10XSERBEST BOY TRAVERTEN PATLATMA

DIŞ MEKAN KEMER KAPLAMA – 10XSERBEST BOY TRAVERTEN PATLATMA

APARTMAN CEPHESİ KAPLAMA - TRAVERTEN DOĞAL TAŞ PATLATMA

APARTMAN CEPHESİ KAPLAMA – TRAVERTEN DOĞAL TAŞ PATLATMA

FABRİKA BİNA CEPHESİ KAPLAMA - TRAVERTEN PATLATMA DOĞAL TAŞ

FABRİKA BİNA CEPHESİ KAPLAMA – TRAVERTEN PATLATMA DOĞAL TAŞ

Kısacası eskiden tatil beldelerinde ve sayfiye bölgelerinde otantik tavrıyla sıklıkla tercih edilen taş ev şıklığı günümüzde büyük şehirlerde ve özellikle de metropollerde özel mülklerden binalara, ofis cephelerinden plazalara kadar sıklıkla tercih ediliyor. Hem de oldukça pratik uygulamalar ve modern kullanışlılıkta… Dış cephe doğal taş kaplama çeşitleri nde doğanın farklı minerallerinin bizlere sunduğu sonsuz taş çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz. Zira doğadaki bu akış, renkleri ve dokuları bin bir çeşit ifade sunan taş çeşitlerine dönüştürüyor. Ayrıca doğadan gelen her taş tipi de minerallerin izlerini ve yaşadıkları süreci bünyesinde taşıyarak farklı farklı ifadelere bürünüyor. Buna göre de farklı renk, dokularda şekillenebiliyor ve kesilebiliyorlar da.

Evinizi, binaları, ofis ya da farklı çalışma alanlarınızı hatta işletmelerinizi doğal taşlarla kaplatmak istediğinizde; kireç taşı, oniks, traverten, kayrak, mermer gibi taş çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz. Bu anlamda Doğal Dekor sayfaları sizlere en zengin doğal taş patlatma seçeneklerini en ekonomik fiyatlara sunacaktır. Örneğin kendi gusto ve beğeninize göre bu taşların yüzeylerini, renk ve dokularını inceleyebilirsiniz. Söz gelimi kayrak taşı türevlerini kullanarak son derece otantik ve özgün dış cephe kaplamalarına sahip olabileceğiniz gibi patlatma türevindeki doğal taşları kullanarak boyutlu ve derinlik sahibi efektif duvarlar tasarlayabilirsiniz. Elbette çok düşük maliyetlerde çimento – alçı dökümleriyle oluşturulan kültür taşlarıyla ya da reçine, fiberglas gibi materyallerle de taş görünümlü kaplamalar elde edebilirsiniz. Ama ne dayanıklılık, ne de gerçek doku ve görsel konusunda tatmin edici bir sonuç alamazsınız bu taklit taş çeşitleriyle.

 Dış Cephe Kaplamasında Doğal Taş Seçimi

KIŞ BAHÇESİ DEKORASYONU - 5x10 BEJ MERMER PATLATMA DUVAR

KIŞ BAHÇESİ DEKORASYONU – 5×10 BEJ MERMER PATLATMA DUVAR

SU BASMANI TAŞ KAPLAMA - 20X40 TRAVERTEN DOĞAL TAŞ

SU BASMANI TAŞ KAPLAMA – 20X40 TRAVERTEN DOĞAL TAŞ

Yapıların dış cephesini doğal taşlarla kaplatmak isteyen kişiler öncelikle tarz konusunda bir karar vermelidir. Örneğin bu konuda rüstik tasarıma sahip bir doğal taş dış cephe görünümü, modern tarzdaki doğal taşlarla kaplanan bir yapıdan çok farklı olacaktır. Örneğin doğal ve rustik görünümü destekleyendetaylara sahip geleneksel bir evin dış kaplamasında kayrak taşlarından yararlanabilirsiniz. Yanı sıra tuğla efektine sahip honlu, eskitmeli ya da kenar kırmalı taş modellerinden de faydalanabilirsiniz. Böylelikle yöresel ve geleneksel harmonide bir ev görünümü elde edebilirsiniz.  Öte yandan modern bir evin dış cephesini doğal taş kaplatmak istiyorsanız patlatma taşlardan, mozaik ya da hasır mozaik çeşitliliğinden hatta parlak platino taş çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz.Kısacası burada saydığımız nitelikli taşlar, Doğal Dekor sayfalarında Dış cephe doğal taş kaplamaçeşitliliğini oluşturan birkaç taş türevidir.

TEK KATLI BİNA KAPLAMA - 5X15 DEKORATİF TUĞLA SERİSİ DOĞAL TAŞ TRAVERTEN

TEK KATLI BİNA KAPLAMA – 5X15 DEKORATİF TUĞLA SERİSİ DOĞAL TAŞ TRAVERTEN

Dış Cephe Doğal Taş Kaplama Fiyatları

Kısacası dış cephe kaplamalarında doğal taşların büyülü dünyasından yararlanabilir ve sıradanlıktan kurtulmuş sofistike stilde mimari yapılar elde edebilirsiniz.  Hatta dilerseniz dış cephelerde farklı karma stildeki doğal taş kaplama tekniklerinden bile yararlanabilirsiniz. Bu karma, binanıza mükemmel bir kontrast görsel kazandırır.

Ek olarak dış cephelerde doğal taş kaplama, yapılara izolasyon konusunda da büyük avantajlar sağlar. Zira doğal taşlar ısı kaybını önler ve izolasyon kabiliyetiyle enerji tasarrufu yaptırarak faturalara olumlu yönde yansır. Kısacası evleriniz de ısı kaybı yaşanmaması için bu uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Doğal dekor sayfalarına gelerek özgün renk dalgalanmalarına ve karmalara sahip enva-i çeşit ton, doku, biçim ve ebatlardaki doğal taş stilini inceleyebilirsiniz.

Doğal Taş Fabrika Satış Mağazası :
B.O.S.B Birlik Sanayi Sitesi 1. Cadde No:108 / Beylikdüzü / İstanbul

İletişim: 0212 875 81 15 – www.dogaldekor.com – info@dogaldekor.com

İlginizi Çekebilir;

Bir önceki yazımız olan Cafe & Restaurant Dekorasyon Örnekleri – Doğal Taş Kullanımı başlıklı makalemizde mekanlarda doğal taşların kullanımı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.