Derz Dolgu Nasıl Yapılır? Püf Noktaları- Renk Kataloğu

Traverten Derz Dolgu için Altın Tavsiyeler

Seramik, mermer doğal taş ve travertenler için derz dolgu nasıl yapılır? Hangi derz dolgu malzemesini seçmelisiniz? Derz dolgu renkleri nelerdir? ve Traverten derz dolgusu nasıl yapılmalıdır? Derz dolgu kaç saatte kurur?  Sorularınıza cevap bulacağız.

Derz Renginizi Çok İyi Ayarlayın

Derz Dolgu malzemelerinin bir çok renk seçeneği vardır. Fakat traverten, mermer gibi malzemeler doğal olduğu için renk tonlarına bire bir uygun derz dolgu  bulamayabilirsiniz. Bunun için en iyi yöntem derz dolgu rengini kendinizin ayarlamasıdır.

Traverten taşlar için renk tavsiyem Bahama Bej ve Ceviz kombinasyonudur. Bu derz dolgu renklerini farklı markalardan temin edebilirsiniz. Yapı markete derz dolgu malzemesi almaya giderken yanınızda uygulama yapacağanız travertenden ya da mermerden bir numune götürmeniz , taş rengine en yakın renk tonunu seçmeniz için faydalı olacaktır.

En iyi Traverten Derz Dolgu Rengi Hangisi ?

Travertenler doğal taşlar olduğu için farklı renk ve dokularda olabiliyor. Bu nedenle tam olarak şudur diyebileceğimiz herhangi bir derz dolgu rengi maalesef yok. Yani renk seçimi sizin taş renginize göre farklılık gösterebilir.

Traverten deliklerini doldurmada en iyi sonuca ulaşmak için ;
Bildiğiniz gibi traverten taşları delikli ve gözenekli yapıya sahiptirler. Çoğu müşterimiz bu delikleri nasıl kapatılacağı sorusunu ve kapatıldıktan sonra eski görüntüsünün bozulup bozulmayacağını sıklıkla sorar. Travertenlerde en iyi derz dolgu rengini yakalamak için rengi kalibre etmeniz gerekiyor. Nasıl mı?
Tavsiyemiz ve travertenler için bizim kullandığımız 3 renk mevcut. Bunlar Basf Bahama Bej, Basf Karamel ve Kalekim Ceviz renkleri. Bu üç renk tonunu birbiriyle karıştırarak en uygun rengi bulabilirsiniz.
Bahama Bej ve karamel derz dolgusu genellikle renk olarak medium travertenlerde açık kalıyor koyulaştırmak için içerisine tam rengi yakalayana kadar ceviz renginden karıştırmanızı tavsiye ediyorum.

ÖNEMLİ İPUCU: Derzinizi hazırlarken renk size koyu gelebilir ıslak derz koyu gözükür kuruduğunda renk açılır. Derzin kuruduktan sonra hangi renk olacağını görmek için küçük bir miktar derzi güneşte kurumaya bırakın yada işlemi hızlandırmak için saç kurutma makinası ile kurutun kuruduktan donraki rengine bakın eğer renk taşlarınıza göre koyu yada açık kalıyorsa renk uydurmaya devam edin.

Silikonlu Derz Dolgusu Kullanın

Silikon katkılı derz dolgular esnekliği ve su geçirmezliği sayesinde uzun yıllar dayanıklılık sağlar. Sıcak ve soğukta esnekliği sayesinde genleşmeden dolayı çatlama yapmaz.Traverten deliklerinden zaman sonra atma yapmaz.

Derz Boyama Kalemi, Derz Temizleme
Kirlenen derzler nasıl temizlenir ? Kirlenen derzler boyanır mı? Derz dolgu temizliği nasıl yapılır?
Genellikle beyaz renkli derz dolgular zamanla sararır/ kararır ve ortamda kötü görüntüler oluşturur. Derz boyama kalemi ile derzlerinizi kolayca boyayıp temiz yeni görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Yorumlarınız

  1. By ALİ RIZA LEBE

    Cevapla

    • Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.